Jakie posiłki na masę są najefektywniejsze?

Michalina Jurkiewicz

Jeśli interesuje Cię nabranie masy oznacza to, że musisz skupić się na pozyskiwaniu w swoich posiłkach wysokiej jakości białka i węglowodanów, z jak najmniejszą ilością cukru. Jest to proces odwrotny do tracenia kilogramów, wobec tego musisz przyjmować więcej kalorii niż wydajesz. Jak wyjaśnia ten artykuł, nie jest to takie proste. Jedzenie jeść fast foodów nie jest w tej sytuacji rozwiązaniem. W tym wpisie na blogu omawiamy niektóre z najbardziej skutecznych posiłków na masę, jeśli Twoim celem jest szybkie, zdrowe i skuteczne przybranie na wadze.

Kiedy jeść posiłki na masę?

Ogólnie rzecz biorąc podczas nabywania masy chcesz skupić się na uzyskaniu wyższego spożycia węglowodanów i białka podczas dwóch pierwszych posiłków w ciągu dnia. Śniadanie powinno skupiać się na węglowodanach. Najlepszym momentem, aby skupić się na białku jest ostatni posiłek. Białko jest niezbędne do uzyskania masy.

Co jeść na masę regularnie?

Węglowodany są ważne dla zdobywania mięśni, a także pomagają zwiększyć metabolizm. Węglowodany można znaleźć w takich pokarmach jak owies, ryż, quinoa, granola (bez cukru) i większość owoców. Następnym krokiem jest uzyskanie wysokiej jakości białka w swojej diecie. Białko jest niezbędne do uzyskania masy. Wreszcie, musimy skupić się na tłuszczach. Świetnym sposobem jest dodawanie oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, oleju kokosowego i awokado do swoich posiłków.

Jak może wyglądać przykładowa dieta na masę?

Aby dać Ci wyobrażenie o tym, jak może wyglądać dieta na masę, ułożyliśmy przykładowy plan żywieniowy na jeden dzień.

  • Śniadanie: owsianka z masłem orzechowym i bananem, kilka kromek pełnoziarnistego tosta z masłem orzechowym, lub kilka kromek pełnoziarnistego tosta z bekonem z indyka i białkami jaj. 
  • Obiad: Kanapka z piersią z kurczaka i serem szwajcarskim lub sałatka z kurczakiem, awokado i oliwą z oliwek. 
  • Przekąska po obiedzie: Owoce, zmiksowane orzechy (bez orzeszków ziemnych) lub koktajl proteinowy z wodą. 
  • Kolacja: Pierś z kurczaka z oliwą z oliwek i sokiem z cytryny, mieszane warzywa, tłuczone ziemniaki lub shake proteinowy z wodą.

Zostaw komentarz