Jakie efekty daje dieta kapuściana?

Michalina Jurkiewicz

Dieta kapuściana stała się popularna pośród ludzi, którzy próbują schudnąć w krótkim czasie. Polega na jedzeniu dużej ilości kapusty i innych pokarmów, które mają dużą objętość, ale mało kalorii. Kapusta jest zielonym, liściastym warzywem, które jest bogate w witaminy, minerały i inne składniki odżywcze. Zawiera również kilka fitoskładników, takich jak glukozynolany i sulforafan; pomagają one zwalczać wolne rodniki wywołujące raka, neutralizować toksyny i usuwać szkodliwe związki z organizmu.

Czym jest dieta kapuściana?

Dieta kapuściana to dieta o bardzo niskiej kaloryczności (VLCD), która ma pomóc w utracie dużej ilości kilogramów w krótkim czasie. Dieta kapuściana jest ekstremalną wersją typowej diety niskokalorycznej (LCD) w tym sensie, że ogranicza spożycie kalorii do ekstremalnie niskiego poziomu. Podczas gdy większość osób, które rozpoczynają LCD, zaleca się zmniejszenie spożycia kalorii o 500 do 1000 kalorii dziennie, ci, którzy chcą stosować dietę kapuścianą, muszą zmniejszyć dzienne spożycie kalorii do około 50 kalorii dziennie.

Kto powinien rozpocząć dietę kapuścianą?

Każdy może spróbować diety kapuścianej, ma niską ilość kalorii, jest bogata w błonnik i minerały. Według niektórych badań dieta kapuściana może być jednak szkodliwa dla zdrowia, zwłaszcza jeśli stosujesz ją przez dłuższy czas. Może również pomóc Ci poczuć się pełnym, co ułatwia oparcie się pokusie podjadania. Ważne jest, aby pamiętać, że ten rodzaj diety nie jest zdrowy lub zrównoważony w dłuższej perspektywie, więc najlepiej używać go jako rozwiązania krótkoterminowego.

Jaki jest przepis na dietę kapuścianą?

Dieta kapuściana jest bardzo restrykcyjna, obejmuje spożywanie sałatki z sałaty lub kapusty i dwóch łyżek dressingu, przyjmowanie dwóch łyżek czarnej kawy, picie wody oraz spożywanie dwóch jabłek dziennie. Oprócz nich można pić tyle wody, ile się chce. Osoby stosujące dietę kapuścianą nie mogą jeść żadnych innych pokarmów, nawet białka czy tłuszczu. 

Jak przetrwać dietę kapuścianą?

Dieta kapuściana jest jedną z diet typu fad, które stały się bardzo popularne w ostatnich czasach. Wiele osób zwróciło się ku tej diecie, aby w krótkim czasie zrzucić znaczną ilość kilogramów. Jakie są jednak efekty diety kapuścianej? Jak można przetrwać tę dietę? Kiedy zaczynasz dietę kapuścianą, musisz upewnić się, że spożywasz wystarczającą ilość witamin, minerałów i innych składników odżywczych, ponieważ spożywasz tylko sałatę i kapustę. Ważne jest również picie dużej ilości wody każdego dnia.

Zostaw komentarz